Kallid kaasteelised

24. märtsil asutati Eesti Rahva Erakond (ERE), mis kantakse registrisse esimese 500 liikme täitumisel.

 

ERE luuakse Eesti poliitika suurkuju Jaan Tõnissoni vaimsele pärandile. ERE ajalugu ulatub Eesti esimese poliitilise parteina aastasse 1905. Erakond oli siis ja on ka nüüd mõõduka ja tasakaalustatud rahvuspoliitilise mõtte kandja ning elluviija.

 

Tänased parempoolsed erakonnad ajavad vasakpoolset poliitikat, vasakpoolsed täidavad aga importkäske, mis on kasulikud nende isiklikule karjäärile, aga suureks ohuks meie rahva püsimisele.

 

Oluliste otsustusprotsesside juures olev nö eliit rikastub vaesusesse teel oleva keskklassi arvelt ja kui me midagi ette ei võta on need mõjud pöördumatud. Näeme, et just meie poolt propageeritav paremtsentristlik maailmavaade saaks tuua vajaliku muutuse paremuse poole.

 

Meid ei aita marurahvuslus, ekstremism ega äärmuslus. Peame ühiskonnas kokkuleppe leidma kõigiga, ka nendega kes on rahvusvähemuses ning austama nende tavasid ja kombeid. See mis meid täna hävitab on globalism ja neoliberalism. Ideoloogiad, mis meile kui geneetilistele talupoegade järeltulijatele on võõrad.

 

Sajandeid oleme sellel tuulepealsel maalapil rahumeelselt kõrvuti elanud sakslaste, venelaste, rootslaste ja poolakatega ning paljude teiste rahvakildudega, keda saatus on siia paisanud. Meid ei ole kunagi olnud palju ja hoolimata võõrvallutajatest ning okupatsioonidest, oleme siiski ellu jäänud.

 

Rahvana vajame hädasti sisekaemust endasse ja eestlaseks olemisse. Oleme täna jõudnud ühiskonnana olukorda, mida iseloomustab väljend „katkine Eesti“. Kui välisvaenlased meid ei hävita, siis teevad seda omad. Vähim, mida selles niigi keerulises olukorras vajame on järjekordne sõda.

 

Kui tunned, et jagad meie seisukohti, siis liitu erakonnaga ERE. Meie poliitilise programmi leiad sellelt kodulehelt. Erakonda astumiseks täida sooviavaldus, digiallkirjasta ja saada see aadressile liikmed@ereeesti.ee.

   

ERE liikmeks võib olla vähemalt 18-aastane Eesti kodanik ja vähemalt 18-aastane Euroopa Liidu kodanik, kes ei ole Eesti kodanik, kuid kes elab püsivalt Eestis.

 

ERE toetajaliikmeks saab astuda välismaalane, kes elab Eestis pikaajalise elaniku elamisloa või alalise elamisõiguse alusel ning kellel on hääletamisõigus kohaliku omavalitsuse volikogu valimistel. Samuti võib erakonna toetajaliige olla välismaalane, kes ei ela alaliselt Eestis, kuid kes jagab ERE seisukohti ja poliitilisi vaateid ning on valmis täitma ERE poliitilisi eesmärke.  

 

See on Eesti Rahva Erakond ehk meie kõigi erakond, kes soovivad oma kodumaa paremasse käekäiku panustada. Tänases kriitilises olukorras ei ole enam ruumi loota, et küll keegi teine midagi meie heaks teeb, sest elu on näidanud kuidas abistamine võib osutuda hoopis strateegiliseks sammuks meie ära kasutamise eesmärgil. Meil endal tuleb seljad sirgu ajada ja välja öelda, et meie pole toimuvaga rahul ning asuda muutuste nimel tegutsema!